ТАНИЛЦ: МАХН тэргүүтэй "Та бидний эвсэл"-ийн 76 нэр дэвшигч


Монгол Ардын Хувьсгалт нам, Иргэний Зориг Ногоон нам, Монголын Уламжлалын Нэгдсэн намын нэгдэл болох "Та бидний эвсэл" хуулийн дагуу УИХ-ын сонгуульд нэр дэвшигчдийгээ өчигдөр тодруулаад байна.

Нэр дэвшигчдийн нэрстэй танилцана уу:

Аймаг,

Дүүрэг

Нэр дэвшигчдийн овог нэр

1

Архангай

Батаагийн

Ганцэцэг

 Нацагийн

Удвал

Дуламжавын

Мөнх-Эрдэнэ

2

Баян-Өлгий

 Болатын

Айбек

 Зулпайн

Батырбек

 Таштуаны

Ауэз

3

Баянхонгор

 Жамбалын

Ганзул

 Гунаажавын

Цэвээнжав

Эрдэнэ-Очирын

Содномжамц

4

Булган

Ширэндэвийн 

Булган

Баатарын 

Санчир

5

Говь-Алтай

 

Батбаатар

Базаррагчаагийн

Оюунбилэг

6

Говьсүмбэр

Дашцэрэнгийн

Энхсайхан

Дундговь

 Цэцгээ

Мөнхбаяр

7

Дорнод

Жумдааны

Энхжаргал

 Чулууны

Өлзийсайхан

8

Дорноговь

Чимэддоржийн

Чимидсүрэн

Сүхбатын

Мэндсайхан

9

Завхан

Эрдэнэбатын

Гүндсамбуу

Доржпаламын

Эрдэнэцогт

10

Өвөрхангай

Чагнаадоржийн

 

Цэндээ

 

Дамдинсүрэн

Хоролдамба

Санжаасүрэнгийн

Оргодол

11

Өмнөговь

Дагдангийн

Эрдэнэ

Агваан-Осорын

Сүхбаатар

12

Сүхбаатар

Чанцалын

Үл-Олдох

Намсрайн

Лутбаяр

13

Сэлэнгэ

Амжаагийн

Энхболд

Шагдаррагчаагийн

Эрдэнэбат

Моголдойн

Насанжаргал

14

Төв

Оргойн

Буяннэмэх

Туулын

Мөнхсүлд

 

Эрдэнэчимэг

15

Увс

Нямаагийн

Уламбаяр

Хорлоогийн

Удвалцэцэг

 

Гансүрэн

16

Ховд

Халтайн

Батболд

Уртнасангийн

Батзаяа

Доржийн

Алимаа

17

Хөвсгөл

Эрдэнэбаатарын

Магнайбаяр

Хастөмөрийн

Бээжин

 Чимэдийн

Базар

18

Хэнтий

Сэлэнгийн

Ононбаяр

Сандуйн

Жаргал

Батсуурийн

Батхишиг

19

Дархан

Дашнямын

Араажав

Тогтохын

Амгалан

 

Мягмардорж 

20

Орхон

Сайнхүүгийн

Ганбаатар

Бадарчийн

Хэрлэн

Пүрэвсүрэнгийн

Баттөр

21

Багахангай

Эрдэнэбилэгийн

Эрдэнэжамъян

Багануур

Налайх

Пүрэвсүрэнгийн

Цолмон

22

Баянзүрх

Равжаагийн

Өсөхбаяр

Гантулгын

Золзаяа

 

 

23

Баянзүрх

 

Б.Батболд

Сономын

Бямбасүрэн

 

Өнөрбаяр

24

Сүхбаатар

Зуунайн

Шагдарсүрэн

 Банзрагчийн

Дэлгэрмаа

 

Шинжээравдан

25

Чингэлтэй

 Цэрэндоржийн

Ганхуяг

 Батын

Батбаатар

Шархүүгийн

Хишигсүрэн

26

Баянгол

Намбарын

Энхбаяр

Ёндонсамбуугийн

Бямбатогтох

Пүрэвдоржийн

Цогтбаатар

27

Сонгинохайрхан

Буяагийн

Тулга

Дашаагийн

Бямбасүрэн

28

Энхбаярын

Батшугар

Мянганбуугийн

Наранбаатар

Мижидийн

Тулга

29

Хан-Уул

Төмөрдөшийн

Баярхүү

 

Наминчимэд

 Цэрэндашийн

Оюунбаатар

 


Энэ мэдээ таалагдаж байвал: